International Undergraduate Summer School in Norwich

Тази лятна програма се организира съвместно от  три института със световно лидерство в областтана растителната биология – John Innes, Sainsbury’s Laboratory и Earlham Institute. Ежегодно около 15 студенти във втората или третата година на бакалавърската си програма биват избирани и получават възможността да работят по научен проект за 8 седмици през лятото на съответната календарна година. Освен индивидуалния проект в програмата са включени съвместни семинари с другите студенти, както и набор от социални събития. Програмата предлага седмична стипендия, безплатно настаняване в самостоятелна стая в общежитията на University of East Anglia, разположени на 10-ина минути пеша от института, както и възможност за използване на спортните съоражения в института.

Всеки избран студент бива разпределен в отделна лаборатория спрямо интересите му, които заявява при кандидатстването си. Институтите разполагат със съвременна апаратура и предлагат възможност за работа в областта на растителната, микробната и компютърната биология. Програмата завършва с двудневна симпозиум сесия в градчето Кромър на източното крайбрежие, където всеки представя работата си през изминалите седмици и получените резултати.

Изискванията към кандидатите включват отличен успех и висока мотивация за научна работа. Предишен опит в лаборатория е предимство. Сертификат по английски език не е необходим. Кандидатстването става през лесна за попълване онлайн платформа.  Повече подробности можете да намерите на съответния линк: