Новите лица: среща с Ния Попска

Не можем в нашата рубрика да не отделим внимание и на най-новите ни попълнения!Първите си впечатления от факултета и сладкия студентски живот ще ни сподели Ния Попска – студентка I курс, Молекулярна биология.

Здравей Ния! Измина един месец откакто си студентка при нас. Разкажи ни първите си впечатления?

Мисля, че попаднах на точното за мен място – обстановката, обучението, както и новите приятели.

Какви дисциплини изучаваш и кой предмет намираш за най-голямо предизвикателство този семестър?

Този семестър изучавам следните дисциплини: математика, химия, цитология, зоология и ботаника. Предизвикателството за мен е насочено към всичко, което изучавам, защото е ново и интересно.

Как реши да се занимаваш с наука и да учиш в Биологически факултет?

Още от средния курс проявявам интерес към природните науки и по-конкретно, биологията.

Много е рано за това, но мислила ли си за бъдещо направление, в което да се развиваш?

Науката Генетика е областта, в която бих искала да се развивам.

С какво обичаш да се занимаваш в свободното си време?

В свободното си време обичам да чета, рисувам и да излизам с приятели.

Спортуваш ли?

Не спортувам достатъчно, но все пак намирам време и за това.

Какво искаш да видиш променено в средата, в която учиш?

Все още е рано да мисля за промени в средата- това е само началото .

Обръщение към преподавателите?

Уважаеми преподаватели, надявам се с Ваша помощ да постигна целите си, получавайки нужните знания и основа за по-нататъшното ми развитие в областта, която е приоритет за мен.