Office 365 – свободен за студенти и преподаватели

Като част от СУ „Св. Климент Охридски“ имате право да използвате оригинален офис пакет Office 365 for Education от Microsoft. Тази възможност имат щатните преподаватели, служителите и записаните студенти за текущата учебна година.
За целта ще ви е необходим активиран служебен имейл в електронната платформа Zimbra. Активирането на служебен адрес може да направите като проследите информацията тук.
В следващите няколко стъпки ще покажем как да се сдобиете с безплатен и лицензиран Office 365.

1.Проверявате активиран ли е акаунта ви за студентската поща . 1

• Тук попълвате името и паролата си от СУСИ.
  • Имейл адресът ви е под формата на: суси_име@uni-sofia.bg.

2.Влизате на следния линк и избирате от менюто горе „Лиценз за…“

Менюто горе вдясно - Лиценз за

3. Попълвате СУСИ потребителското си име и паролата в полетата

Място за регистрация
4. При успешна регистрация ще получат потребителско име за портала на Office 365.

Получаване на потребителско име за офис пакет

• За преподаватели и служители потребителското име е във вида <суси_име>@office365faculty.uni-sofia.bg, а за студентите – <суси_име>@office365student.uni-sofia.bg, където <суси_име> е потребителското име от системата СУСИ.

5. След получаване на потребителското име, профилът се активира в портала на Microsoft.
  • Следва потвърждаване на акаунта и изтегляне на Office 365.

Надяваме се да сме Ви били полезни.
При проблеми – пишете на
office365@uni-sofia.bg от служебния си имейл. В писмото включете следната информация: три имена, факултет/звено, длъжност – за преподаватели и служители, факултетен номер – за студенти, описание на възникналия проблем.