Поправителна и ликвидационна сесия (2019/2020)

Будилник и книги на бюро

График за поправителна и ликвидационна сесия:
Редовно обучение
Задочно обучение

Срок за издаване на индивидуални протоколи:
10:00 часа на 10 АВГУСТ 2020 – 12:00 часа на 14 АВГУСТ 2020

Процедурата по издаване на индивидуален протокол:

1. Заплащане на таксаСАМО по банков път и на каса на EasyPay
2. Изпращане на платежния документ по e-mail на инспектора, отговарящ за съответната специалност:
3.
Издаденият индивидуален протокол е виден в СУСИ-профила на преподавателя и на студента.
4.
След издаване на протокола, всеки студент е желателно да се свърже с преподавателя, титуляр на курса, за да заяви явяването си на изпита.

ВАЖНО!

За всички действащи студенти, включително завършващите IV (редовно) и V курс (задочно):

• Поправителна сесия :

1. Ако имате невзет изпит от изминалата академична година (2019/2020) – имате право да се явите БЕЗ да заплащате такса.
Може да проверите дали автоматично сте включени в протокола за съответния изпит като влезете в своя СУСИ акаунт: Меню „Справки“ -> „Списък на изпитите, за които съм включен в протокол“.

2. Ако изпитът е от предходна година – е необходимо заплащане на такса 30 лв. и издаване на индивидуален протокол.

• Ликвидационна сесия:

Тази сесия е отредена за студентите последен курс на обучение, на които предстоят Държавен изпит и Дипломна работа.
За студенти от ПО-ДОЛЕН курс явяване в ликвидационна сесия е възможно само след получено разрешение от титуляра на курса.

1.Студентите от IV курс редовно и V курс задочно заплащат такса от 30 лв. и издават индивидуален протокол.

2. Ако изпитът е от изминалата академична година (2019/2020) и датата за поправителна и ликвидационна сесия съвпада – НЕ се зплаща такса.

• Повишителни изпити:

1. Студентите имат право да се явят на повишителен изпит в рамките на академичната година, от която е изпитът (Пример: Изпит от втори курс се повишава в рамките на поправителната сесия на втори курс).
Важно е да се уведоми титуляра на курса и той да даде своето одобрение. Молба до Декана на факултета не е задължителна, но бихме препоръчали да има готова в свободен текст.
Заплаща се такса от 30 лв., за да бъде издаден индивидуален протокол. Платежното се занася или изпраща до Отдел Студенти, за да бъде анулирана старата оценка и издаден протокол.

2. Ако изпитът е от предходна година – има възможност при одобрение от титуляра на курса и декана това да бъде позволено. Изрично се съставя молба до декана и ако тя бъде одобрена, се следват стъпките от предходната точка.

За семестриално завършили студенти:

Изпитите и от двете сесии се заплащат в размер на 50 лв. и се издава индивидуален протокол.

!!! Проверете задължително няколко дни преди изпитната дата дали сте запознати с формата на изпита и ако той е в електронната платформа Мудъл, дали сте включени в курса.

!!! При проблеми с профила в СУСИ, моля свържете се с г-жа Мариана Модрева до 14.08.2020 на имейл адрес: susi_4@biofac.uni-sofia.bg