UPDATE: Записване за летен семестър 2017

Нанесохме няколко поправки и уточнения по статията, за да може да е максимално точна и полезна. Освен това, получихме сигнали, че СУСИ не се позволява да се генерира код/прекалено бавно обработва заявки. За момента няма регистриран проблем със системата и е възможно да е бавна заради големия трафик, но след време зарежда. Ако установите друг проблем със СУСИ, моля направете screenshot и ни го изпратете на fss.na.bf@gmail.com или ни пишете във Facebook. Ако Вие имате важна информация, която не сте видели тук или искате да споделите Вашия опит не се колебайте да се свържете с нас!

Поради скорошното неочаквано писмо от МОН за изместването напред на срока за записване на летен семестър в СУ – 20.02.2017 г., споделяме опит в плащането на семестирална такса. Има няколко начина да се плати съответната такса, както повечето студенти са запознати. Ето представени трите генерални възможности:

В брой:

В паричния салон или касата на съответния факултет. Касата в БФ към момента не работи и ще отвори отново на 20.02.2017г. За да платите в брой трябва да отидете в Паричен салон на 4 етаж в Ректората. След като заплатите задължително трябва да получите печат в студентската книжка.

По банков път:

Предимството е, че не носите голяма сума в себе си. Не се освобождавате обаче от ходенето за печат на каса във факултет или в паричен салон. Обикновено печатът не го слагат, където се плащат таксите в салона, а в самия офис на същия етаж – зад стъклената врата – влизате и питате. Печат можете да получите и в Счетоводството в БФ в стая 234 ако касата ни не работи. Ето и информацията, която трябва да предоставите в банката:

Банкова сметка на СУ:

БНБ – централно управление
IBAN: BG52 BNBG 9661 3100 1743 01
Банковият идентификационен код (BIC) на Българската народна банка е: BN BG BG SD

При плащане по банков път задължително се вписват:
Трите имена (на обучаващия се)
ЕГН (на обучаващия се)
факултет
форма на обучение (редовно или задочно)
степен на обучение (бакалавър, магистър, доктор)

При банков превод комисионната по превода е за сметка на вносителя.

EPay/EasyPay:

Новият и най-леснен, според студентите метод – спестява разходката за печат от паричен салон в студентската книжка. Има няколко варианта за изпълнение, като се следват стъпките:

1. Влезте в СУСИ с вашия акаунт.
  2. След което да изберете от менюто
    Такси -> Кампания за плащане на семестриална такса -> Отбелязвате се в квадратчето, че желаете да използвате ePay -> Системата ви генерира код от 10 цифри. (както посочения на картинката)
  3. Оттук ви се предоставят две възможности – да платите онлайн чрез самия ePay или да вземете този 10-цифрен код и да занесете него и таксата за семестъра в най-близката каса на EasyPay до вас. Там внасяте сумата и получавате разписка за това. Не забравяйте, че се нуждаете от лична карта – обикновено служителите имат сметката на университета. В този случай ще платите малка такса върху превода (около 1 лв).

1%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b82%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b83%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b8

%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b8

Кодът е един и същ, независимо кой метод изберете- чрез ePay или през каса на EasyPay.

NB: Ако не направите това със системата в СУСИ и директно се отбиете в каса на EasyPay – пак може да внесете своята такса за семестъра и да свършите работа, само че ще ви начислят малко над 4 лева отгоре за услугата.

Независимо как платите таксата си – записването в Отдел Студенти е задължително! Това се осъществява по график, който можете да намерите тук или по-долу в този текст. Призоваваме отговорниците на всяка специалност да съберат книжките заедно и да ги предадат в определения ден и час при съответния инспектор – по този начин ще се намали драстично времето за чакане на опашки. Ако все пак Вие не можете да оставите в определения срок книжката при вашия курсов отговорник можете да я занесете и в някой от следващите дни като се придържате към часът, в който вашата специалност е по графика.

БАКАЛАВРИ

ПОНЕДЕЛНИК – 20.02.2017 год.

10-12 ч. – І курс Биология, Молекулярна биология, ЕООС и Биология и англ. език;
14-15 ч. – І курс БМУР, Биология и химия, Биотехнологии;
15-16 ч. – І курс География и биология, Агробиотехнологии

ВТОРНИК – 21.02.2017 год.

11-12 ч. – ІІ курс Биология, Молекулярна биология, ЕООС и Биология и англ. език;
14-15 ч. – ІІ курс БМУР, Биология и химия и Биотехнологии;
15-16 ч. – ІІ курс География и биология

СРЯДА – 22. 02. 2017 год.

10-12 ч. – ІІІ курс Биология, Молекулярна биология, ЕООС и Биология и англ. език;
14-15 ч. – ІІІ курс БМУР, Биология и химия и Биотехнологии;
15-16 ч. – ІІІ курс География и биология

ЧЕТВЪРТЪК – 23. 02. 2017 год.

11-12 ч. – ІV курс Биология, Молекулярна биология, ЕООС и Биология и англ. език;
14-15 ч. – ІV курс БМУР, Биология и химия и Биотехнологии;
15-16 ч. – ІV курс География и биология

МАГИСТРИ І курс на 24. 02. 2017 год.- ПЕТЪК

Забележка:

1. Записването става от груповите отговорници, които представят задължително студентската книжка и касовия бон с написан на него факултетен номер и курс.

2. Студентите имат право да се запишат за летен семестър независимо от броя на невзети изпити.

Успешен летен семестър! : )

Автор: Любомира Иванова, I курс

Повече информация: